Spacer w pełnym słońcu.  Folwark  02/08/2009r.

powrót

 Bardzo gorąca niedziela - 2 sierpnia 2009 roku. W namiocie gdzie hoduję pomidory, termometry wskazują - górny 54  st./C dolny 46 st./C. Już dawno w Folwarku nie było tak ciepło. Godzina 16-ta wybieram się na spacer w kierunku Winowa - odpowiednio ubrany i w dużym kapeluszu, który ma mnie chronić przed słońcem.  
  Na polach zrobiło  się pusto - kiedy oni to wszystko skosili. W latach mojej młodości w tym czasie na polu stały snopki, dziś nie spotkałem ani jednego. Te kombajny skróciły żniwa do minimum. Po tych deszczach wszystko powysychało - kombajny wjechały i po żniwach. Teraz największy kłopot to sprzedaż - przed elewatorami długie kilkunastogodzinne kolejki, jak się dowiedziałem u naszego sołtysa Tadeusza, którego po drodze odwiedziłem. W drodze do Winowa nie spotykam nikogo, puste ulice. Wracając, około 19-tej  na ławce przed domem na ul. Wiejskiej przy naszej kaplicy spotykam kilka osób.
 P.S.
 W czasie rannej mszy św. w naszej kaplicy do grona chrześcijan przyjęto nową parafiankę z Folwarku, która urodziła się 6 lipca 2009r. - wnuczka  Elżbiety i Tadeusza Wieszali.  Pierwszego sakramentu udzielił ks. prof. dr hab. Norbert Widok (Uniwersytet Opolski).  Mnie udało się   utrwalić  małą Lenę Aleksandrę po wieczornej kąpieli, na fotografii,  na rekach mamusi, dziadka i babci,

Fotografie w drodze na spacer - kierunek Winów (dołem ul. Wiejska)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rzykosa ( w moim ogrodzie ) - jabłka obrodziły, ale wszystkie czereśnie zgniły, bo było ciepło i deszczowo.

Na drodze krajowej Nr 45 ruch - samochód za samochodem - (na odcinku Folwark Winów przeciętnie 30 samochodów w każdej chwili - liczyłem  kilka razy zanim doszedłem do Rzykosy)

 

 
 
W drodze powrotnej u sołtysa Tadeusza Wieszali.  Lena Aleksandra na rękach mamusi
 
 
 

Teraz dziadek Tadeusz  - powiedział, że trzyma wnuczkę pierwszy raz ..... to widać! panie Tadeuszu.

Każe jej patrzeć w obiektyw..... a ona go słucha....

ciężka ta Lena....

 

Babcia Elżbieta,  doskonale sobie radzi

 

Pierwsi napotkani Folwarczanie, podczas długiego spaceru

 

Powrót do domu.

pozdrowienia z folwarku: rudolf

powrót

Odwiedzin ogółem: 003106 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilość osób on-line: 1